Видалення зуба - крайня міра, адже втрата хоч одного тягне за собою проблеми функціонального та естетичного характеру. Наприклад, видалення малих та великих корінних зубів порушує жувальний процес, а втрата іклів і різців порушує естетичне сприйняття посмішки. Видалення зуба - це проста процедура, яка вже давно стала звичайною для стоматологів. Більш того, сьогодні вона не викликає відчуття дискомфорту у пацієнта. Використовуються сучасні знеболювальні засоби та новітнє обладнання, всі маніпуляції проводяться швидко і точно. В деяких випадках видалення все ще можна уникнути за допомогою проведення операцій по збереженню зуба.
На жаль, не всі пацієнти відповідально ставляться до втрати зубів і до останнього моменту відкладають візит до стоматолога. В результаті, зруйнований, часто не один зуб, доводиться видаляти. Наші висококваліфіковані спеціалісти проводять професійне видалення зуба.
Протипоказання для процедури видалення зубів
Існують деякі виключення, при наявності яких, видалення зубів не бажане. Ось деякі з них:
- Інфекційне захворювання (грип, ГРВІ, герпес та ін.);
- Високий кров’яний тиск;
- Нещодавно перенесений інфаркт міокарда;
- Передменструальний період (3 дні) та безпосередній період менструації (аж до закінчення кровотечі);
- Перший та останній триместри вагітності.
Крім того, пацієнт зобов'язаний повідомити лікаря про наступне:
- Наявність ускладнень при попередніх процедурах видалення зубів;
- Наявність алергічних реакцій на лікарські препарати;
- Наявні хронічні захворювання (діабет, епілепсія, стенокардія, високий тиск, ішемічна хвороба та інші)
показання до видалення зубів
- Надкомплектні ("зайві") зуби. Вони видаляються в тому випадку, коли викликають дискомфорт у пацієнта, перешкоджають нормальному пережовуванню їжі чи є косметичним дефектом.
- Ретиновані зуби. Це зуби, що сховані тканинами ясен та не можуть прорізатись.
- Дистопні зуби (не правильно розташовані). Часто їх наявність викликає травму слизової оболонки та є причиною дискомфорту.
- Хронічний періодонтит - гнійне запалення в періодонті.
- Встановлення брекет-системи. Зазвичай потрібно видалити по одному жувальному зубу з кожної сторони, щоб звільнити місце для переміщення зубів. Це дає змогу досягти відмінного естетичного результату за короткий проміжок часу використання брекетів.
- Великий ступінь руйнування коронкової частини зубу. В деяких ситуаціях коріння таких зубів не може бути надійною опорою для штучної коронки (сильна рухливість, ризик виникнення інфекції тощо)
- Травматичне руйнування зубу чи щелепи.